Всесвітній день книги й авторського права

23 квітня - це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі.Адже саме у квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Цю дату було обрано з огляду на її символічність для світової літератури. Адже 23 квітня померли Сервантес, Шекспір, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. І цього ж дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Григорій Тютюнник.

Чудова традиція святкування Дня книжки народилася в Іспанії у Каталонії. Тут уже понад 80 років існує традиція дарувати троянди і книжки тим, кого любиш. На батьківщині Сервантеса цю дату вшановують конкурсом безперервного читанням "Дон Кіхота". Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.

Працівники Ізюмської центральної районної бібліотеки привітали своїх читачів зі святом книги, познайомили присутніх з історією цього свята та зробили огляд сучасних українських творів представлених на книжковій виставці-перегляді «Знай і шануй українську книгу». На згадку про це свято бібліотекарі подарували своїм читачам по червоній троянді, які зробили власноруч.

Щиро вітаємо всіх шанувальників книги. Нехай прочитана у цей день нова книжка стане для вас справжнім другом і порадником на довгі роки.