Підписатися на RSS

Ізюмська центральна районна бібліотека почала свою діяльність у 1943 році після звільнення міста Ізюма від німецько-фашистських загарбників. Перші книги бібліотеки були зібрані населенням.

Бібліотека не мала приміщення, займала одну шафу в районному відділі народної освіти аж до 1946 року, а тому не збереглися документальні матеріали за 1943-1946 роки і документи, котрі підтверджували б, на якій підставі відкрито бібліотеку. В 1947 році бібліотека одержала приміщення, яке складалося з двох кімнат.

На підставі наказу Харківського управління культури №50-3 і наказу районного відділу культури № 189 від 6 червня 1959 року бібліотека стала методичним центром Ізюмського району. З цього періоду працює методичний кабінет, котрий надає практичну і методичну допомогу сільським бібліотекам.

Бібліотека тривалий час не мала постійного приміщення, часто змінювала своє місцезнаходження. В 1977 році проведена централізація і в зв'язку з нею створені структурні підрозділи.

Ізюмська районна централізована бібліотечна система складається з центральної районної бібліотеки та 25 сільських бібліотек-філій. Очолює ЦБС досвідчений фахівець, заслужений працівник культури України Лисаченко Валентина Миколаївна.

Багато років центральна районна бібліотека займала маленьке напівпідвальне приміщення. В 1986 році бібліотека переїхала в нове двоповерхове, загальна площа якого складає 609 кв.м. Бібліотека має наступні відділи: абонемент, читальний зал, дитячий відділ, методичний відділ, відділ комплектування і обробки літератури, інтернет-центр.

До послуг читачів Ізюмської ЦБС - універсальний книжковий фонд, що налічує близько 400 тис. екз. Обслуговують читачів 32 спеціалісти, які майже всі мають середню спеціальну або вищу освіту.

Для організації дозвілля читачів ЦБС організовує такі форми роботи, як: літературнор-музичні композиції, уроки пам'яті, уроки духовності, турніри знавців, різноманітні ігрові форми.

Бібліотеки ЦБС підтримують тісний зв'язок зі школами, середньо-спеціальними закладами, ветеранськими, громадськими організаціями, соціальними службами та інш. Добре налагоджено інформаційну службу. Є система каталогів і картотек, видаються бібліографічні довідки.

У методичному відділі ЦБ для працівників системи проводяться семінари, наради, стажування, практикуми, уроки школи професійної майстерні.

Центральна районна бібліотека протягом багатьох років приймає участь та є переможцем в різноманітних конкурсах та проектах. Так, починаючи з 2001 року, це: «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» (2001-2002рр.), «LEAP-DELTA»(2003-2004рр.), «LEAP-Connect»(2005-2006рр.), «LEAP-Connect - II»(2006-2007рр.)
В 2009 році Кам’янська сільська бібліотека-філія стала однією з переможців конкурсу проектів благодійного фонду «Общественные инициативы» «Добрые дела 2009». В 2011 році в цьому конкурсі перемогу отримала Куньєвська сільська бібілотека.
В 2010 року центральна районна бібліотека та її бібліотеки-філії сіл Капитолівка, Кам’янка, Бугаївка, Червоний Оскіл прийняли участь в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІ», оголошеного в рамках програми «Бібліоміст». На сьогодні ми є переможцями цього проекту, в результаті чого одержали 15 комп’ютерів з додатковим обладнанням.
В 2010 році Кам’янська сільська бібліотека-філія приймала участь в обласному огляді-конкурсі “Краща сільська бібліотека області” і стала переможцем в номінації «Бібліотека-музей».

В своїй роботі бібліотеки Ізюмської ЦБС надають велику перевагу краєзнавчій роботі та національному відродженню України.

Кiлькiсть переглядiв: 185

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.