«Українське козацтво: відгомін віків»

День українського козацтва відзначається в Україні щорічно 14 жовтня згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці. До цієї дати, 12 жовтня, працівники Ізюмської центральної районної бібліотеки підготували та провели для своїх молодих читачів історико-краєзнавчу годину «Українське козацтво: відгомін віків».
Українські козаки зробили значний внесок у справу реального втілення національної ідеї в українському суспільстві.
Тема козацтва особливо важлива для нашого краю, оскільки в 1861 році було побудовано місто-фортецю Ізюм, яке потім стало центром Ізюмського Слобідського козачого полку. Саме ця краєзнавча сторінка була складовою даного заходу.
Мета заходу: виховування в молоді патріотичних традиції та звичаїв, оскільки саме на козацьких традиціях виросло не одне покоління українців.
Цікаво і змістовно відтворили цю тему в своїй роботі і сільські бібліотеки-філії. Так, в Капитолівській сільській бібліотеці проведено урок народознавства «Шляхами козацької слави», в рамках якого пройшли козацькі забави для дітей шкільного віку. В бібліотеках сіл Комарівка, Бугаївка, Студенок та інш. оформлено книжкові виставки «Я знаю Вас, потомки Запорожців»