"ЗЕМЛІ МОЄЇ СКОРБОТНІ РОКИ"

Окупація Ізюмщини в роки Другої Світової війни розпочалася в перших числах листопада 1941 року і тривала майже 2 роки. За цей час район тричі переходив з рук в руки. А 10 вересня 1943 року було звільнено останній населений пункт Ізюмського району – село Вернопілля.

До цієї дати в Ізюмській центральній районній бібліотеці оформлено розгорнуту книжкову виставку-хронограф «Землі моєї скорботні роки». Виставка викликала великий інтерес у читачів бібліотеки. Бібліотекар читальної зали М.Е.Тищенкова провела огляд літератури, представленої на виставці: «Шлях осколян до Перемоги» Г.Загоруйка та В. Садового, «Серця, обпалені війною», «Герои Харьковщины» А. Диканя, «Шаги войны. г. Изюм. 1941-1947 гг.» В. Б. Мамонтова та інші.

Фонд центральної районної бібліотеки налічує велику кількість матеріалів про роки Великої Вітчизняної війни.

Матеріали про воєнні події на території Ізюмщини збираються та зберігаються в краєзнавчому куточку бібліотеки, поповнюються інформаційні папки « Мій край у полум’ї війни», «Нам пам'ять серця не дає спокою» новими документами, розміщеними на сторінках місцевих періодичних видань.

Сьогодні, через багато років після визвольних боїв, вдячні нащадки минулих і прийдешніх поколінь пам’ятають про всіх тих, хто визволяв нашу землю, хто пройшов війну. І ми повинні передати майбутнім поколінням велику і гірку правду про війну і її героїв.