"ПАМ'ЯТЬ ПРО ПОДВИГ ВІЧНА"

Щорічно 28 жовтня ми відзначаємо День визволення України від фашистських

загарбників. Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні".

До цієї дати працівники Ізюмської центральної районної бібліотеки організували в читальній залі перегляд літератури «Пам'ять про подвиг вічна». Бібліотекарі ознайомили своїх читачів з художніми та науково-публіцистичними книгами, в яких розповідається про найважливіші операції Червоної армії на території України, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, що відстояли і перемогли у жорстокому двобої з фашизмом (Покришкін О. «Небо війни», Чуйков В. «В боях за Україну», Конюшенко П. «Украина. Три года в фашистской неволе» та інші). Про найбільш суперечливі сторінки історії України періоду Другої світової війни читачі дізналися з таких книг: «Україна в Другій світовій війні: погляд з XXI ст.», Левітас Ф. «Друга світова війна: український вимір», Патриляк І., Боровик М. «Україна в роки Другої світової війни. Спроба нового концептуального погляду» тощо.

Особливу зацікавленість читачів визвали краєзнавча література: Исаев С., Левченко В. «Герои-освободители Харьковщины», Манагаров И. «В битве за Харьковщину», «Серця, обпалені війною», Загоруйко Г., Садовий В. «Шлях осколян до Перемоги».

Представлені книги призначені для широкого кола читачів, можуть бути корисними для студентів, викладачів, учителів та всіх, хто цікавиться історією України періоду Другої світової війни.